פז יוצאת בשני מהלכים משמעותיים כחלק מתוכנית אסטרטגית

פז, חברת האנרגיה והקמעונאות המובילה בישראל, מדווחת היום כי, דירקטוריון החברה אישר שתי החלטות המהוות יישום של צעדים ראשוניים מתוך תוכנית אסטרטגית כוללת אשר נבחנה ונבנתה על ידי החברה בליווי וסיוע חברת הייעוץ הבינלאומית BCG  (The Boston Consulting Group ) להרחבת פעילות החברה וגיוון הפורטפוליו העסקי שלה.

לראשונה תבוצע הפרדה בין פעילות הנדל"ן לבין פעילות הדלקים והקמעונאות של החברה.

על פי הערכות השווי המשוערות והפנימיות של החברה, הפער בין הערך ההיסטורי המוצמד לנכסים אלו בספרי החברה לבין ערכם העדכני לאחר הערכות שמאות צפוי להציף לחברה ערך של לכל בין 300 ל 400 מיליוני שקלים (*נטו לאחר השפעת המס). נתון זה מתייחס לנדל"ן של  כ- 101 מתחמי התדלוק שבבעלות החברה ולא כולל זכויות נדל"ן קיימות במקרקעין התחנות אשר בו מקדמת החברה השבחה ומימוש זכויות בהיקף של למעלה מכ- 100 מיליון ₪ וכן אינו כולל מגרשים עצמאיים שבבעלות הקבוצה.

בנוסף, בהתאם לתפיסה העסקית הכוללת של החברה ולאור ההזדמנויות העסקיות שיוצרת הרפורמה בשוק החשמל, אישר דירקטוריון החברה את כניסת פז לתחום החשמל כשחקן משמעותי בתחום ייצור החשמל הפרטי בשני אפיקים מקבילים:

1. קידום תכנית להקמת תחנת כוח שלישית בשטח בית הזיקוק באשדוד, בהספק של כ- 700MW, אשר תייצר חשמל לרשת החשמל הארצית.

2. השתתפות במכרזים השונים לרכישת תחנות כוח של חברת החשמל. במסגרת זו החברה ניגשה לאחרונה לשלב ה PQ  במכרז על תחנת אלון תבור.

בברכה,

דיקלה עברי פרדנוי