ניר גלעד, אלוף המשכורות, נבחר להגביל את שלמה אליהו
גלעד ימונה ליו"ר מגדל שאמור להציב גבולות לבעל השליטה. מינויו של גלעד, שלא זקוק לדמי הכיס משלמה אליהו, עשוי להתברר כהברקה שגם תעזור לו לשקם את תדמיתו

ניר גלעד

רחלי בינדמן,כלכליסט-07:0606.02.19
תגיות:ניר גלעד
מגדל
שלמה אליהו
החברה לישראל
כיל
עידן עופר
משה ברקת
בסוף 2018 הבטיח הממונה על שוק ההון ד"ר משה ברקת לדאוג ל"ממשל תאגידי תקין במגדל, וזה יתחיל מיו"ר שיודע לשים גבולות לבעל השליטה". הדברים נאמרו בכנס "כלכליסט", לאחר ההתפטרות בטריקת דלת של פרופ' עודד שריג מתפקיד יו"ר מגדל כשהוא מותיר אחריו מכתב התפטרות חמור, שלפיו "אינו יכול עוד לשאת באחריות לכספי המבוטחים והחוסכים במגדל".

והנה חודש וקצת לאחר מכן נמצא אותו יו"ר "שישים גבולות" לבעל השליטה במגדל, שלמה אליהו, בדמותו של ניר גלעד שבנה את הונו כשכיר בחברות של משפחת עופר בשנים 2016-2007. גלעד היה יו"ר כיל ומנכ"ל החברה לישראל, וקשה להגדיר אותו כמי שידע לשים גבולות לבעל השליטה שלו, עידן עופר. דירקטריון מגדל אמור לאשר היום את מינויו של גלעד לאחר שהתקבל לכך אישור עקרוני ממשה ברקת.המעבר של גלעד למגדל מהווה מעין סגירת מעגל עבורו. גלעד היה החשב הכללי במשרד האוצר בשנים 2003-1999, ובתפקידו הראשון מחוץ למגזר הציבורי הוא היה, למשך שנתיים, משנה למנכ"ל וראש תחום האסטרטגיה וההשקעות בקבוצת מגדל. אלא שהפעם הוא מגיע למגדל עם כיסים תפוחים ולכן מגבלת שכר של 2.5 מיליון שקל בשנה לא תטריד אותו.

להרחבה