הישג לחופים

פה אחד: נדחו סופית תכניות הבנייה של חברת דלק נדל"ן, בשליטת יצחק תשובה, להקמת 4 מגדלי מגורים בחוף הכרמל שבחיפה. ועדת הערר קבעה: "לא נמצאה כל הצדקה לפגיעה בסביבה החופית". החברה להגנת הטבע: "נגמרו הזמנים בהם ערכי הטבע, השייכים לכולם, נמסרו ליזמים"

בתמונה: מגדלי חוף כרמל. קרדיט צילום: דב גרינבלט, החברה להגנת הטבע

ועדת המשנה לעררים של המועצה הארצית לתכנון ובנייה, לא קיבלה את הערר של חברת "חוף הכרמל נופש ותיירות", חברת בת של דלק נדל"ן, בשליטת איש העסקים יצחק תשובה, ודחתה, פה אחד, את התכנית להקמת 4 מגדלי מגורים נוספים בחוף הכרמל בחיפה, בנוסף לשניים שכבר קיימים כיום בשטח. בסיכום החלטת הוועדה (המצורפת למעלה, עמוד אחרון), המתפרשת על פני 33 עמודים, נכתב: "הגענו פה אחד להבנה כי לא ניתן לאשר את המשך קידומה של התכנית… לא נמצאה כל הצדקה לפגיעה בסביבה החופית".

בחברה להגנת הטבע, שהתנגדה להקמת המגדלים ופעלה בשנים האחרונות לביטול התכנית, מברכים על החלטת הוועדה: "הזמנים בהם יזמים קיבלו אישורים והיתרים לבנייה על חופי הים, השייכים לכלל הציבור, נגמרו. טוב עשתה הוועדה שדחתה את התכנית והשאירה את החוף טבעי, ללא בינוי מיותר. ההפקרות של חלוקת משאבי הטבע של כולם, למעטים בלבד, הסתיימה. החברה להגנת הטבע תמשיך ותפעל למען שמירה והגנה על חופי הים, מפני פיתוח מזיק".

 

בתמונה: מגדלי חוף כרמל. קרדיט צילום: דב גרינבלט, החברה להגנת הטבע