הודעה לעיתונות

משרד רה"מ מפרסם את ספר "תשתית לצמיחה לשנת 2019" – 196 מיליארד ₪ להשקעה בתשתיות בשנים הקרובות

משרד ראש הממשלה מפרסם היום את ספר "תשתית לצמיחה לשנת 2019", המרכז בתוכו את כלל פרויקטי התשתיות הפיזיים בביצוע, בתקצוב או באישור משרדי הממשלה ויחידות הסמך אשר נמצאים תחת אחריותם. הספר הוא עדכון לתכנית הרב שנתית לפיתוח תשתיות של משרדי הממשלה השונים.

ראש הממשלה בנימין נתניהו: "חוללנו מהפך בתשתיות בישראל. אנו רואים זאת בכבישים, ברכבות, בהוצאת הגז מהים ועוד. תנופה זו תגבר עוד יותר בשנים הקרובות".תכנית התשתיות כוללת 207 פרויקטים בעלות כוללת של 196 מיליארד ₪, חלקם בעלות פרטית, שהקמתם תחל או תסתיים בין השנים 2018-2022. על בסיס דיווחי משרדי הממשלה נכנס לרשימה כל פרויקט תשתית שאומדן עלותו מעל 100 מיליון ₪, ובנוסף, עבר בדיקת כדאיות כלכלית או מופיע בהחלטת ממשלה או בסיכום תקציבי.

עדכון התכנית כולל הרחבה של מספר הפרויקטים מהתכנית שפורסמה בספטמבר 2017, וכולל צירוף של פרויקטי התשתית ממשרדים נוספים: הביטחון, האוצר, העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים, החינוך, התקשורת ורשות הספנות והנמלים.

משרד רה"מ מציג מגה-תוכנית לתשתיות, אבל לא מתחייב לבצעה

הבוקר מפיץ המשרד תוכנית תשתיות הכוללת 207 פרויקטים בעלות כוללת של 196 מיליארד שקל. הבעיה: בתוכנית הגרנדיוזית אין ממש התחייבות שכל הפרויקטים יושלמו

ליאור גוטמן,כלכליסט-06:4703.02.19