פקקי תנועה קטלניים: הנזק למשק יוכפל ל־70 מיליארד שקל
שלושה דו"חות שפורסמו בשנה האחרונה מטעם בנק ישראל, ה־OECD והבנק העולמי מתארים את ישראל כמדינה מוזנחת תחבורתית שבה סלילת הכבישים רחוקה מלהדביק את מכירת המכוניות. כבר היום הנזק השנתי עומד על 35 מיליארד שקל

ישראל כץ,פקק התחבורה

מאת ליאור גוטמן,כלכליסט-07:0029.01.19
תגיות:בנק ישראל
OECD
הבנק העולמי
תחבורה
פקקים
כבישים

לפני כחצי שנה, ממש לקראת סוף הקדנציה שלה, הופיעה נגידת בנק ישראל היוצאת קרנית פלוג, בפני ועדת הכלכלה בכנסת. פלוג לא הוזמנה לשמוע ביקורת נוקבת על הטיפול בריבית או על היכולת לקנות דירה. היא הוזמנה להציג את מה שבנק ישראל יודע על מצב התחבורה בישראל.

קראו עוד בכלכליסט:
שר הפקקים מציג: קדנציה שלישית של הזנחת התחבורה הציבורית
משרד התחבורה מתזמן עוד שנה בפקקים
ישראל כץ חונך היום קו רכבת שאינו מוכן: השנה האבודה של התחבורה הציבורית

פלוג, באחת ההופעות היותר משוחררות שלה בכנסת, סיפרה לנוכחים על עובד בבנק ישראל שמתגורר בחבל לכיש, ונוסע כל יום אל הבנק בירושלים וחזרה הביתה. בחלק מהימים הוא עשה ניסוי, והחליט לזנוח ליומיים את הרכב הצמוד ולהשתמש בשירותי התחבורה הציבורית. לדברי פלוג תכנון מסלול הנסיעה של הקולגה שלה היה מדוקדק, וכלל שימוש במאגרי מידע ואפליקציות שונות במטרה לצמצם את הזמן שהוא משקיע בנסיעה. "בשני המקרים קיבלתי ממנו סמס – אני מאחר היום, האוטובוס פשוט לא הגיע", היא סיפרה, וניסחה את השורה התחתונה של הדוגמה באמירה, שכאשר אתה גר בפריפריה, אוטובוס שלא מגיע אומר שאתה תקוע בתחנה עד שהבא יואיל בטובו לעבור, לפעמים בפער של כמה שעות.

להרחבה

 

"הסיכוי שעובדים כמוהו יבחרו בעתיד, לא מתוך אילוץ אלא מתוך בחירה, להסתמך על תחבורה ציבורית – הוא מאוד קטן", סיכמה פלוג.

 

מודעות פרסומת