בחירות 2019

בזמן ששטייניץ חלם על גז, המים נשארו תקועים עמוק באדמה
במהלך הקדנציה שלו כראש משרד האנרגיה, אישר שטייניץ את מתווה הגז וחתם על הרפורמה בחברת החשמל. מעבר להישגיו, הוא מוריש למשק האנרגיה את חזונו להפוך את ישראל למוקד יצוא גז טבעי וכן את התוכנית לביטול השימוש בפחם לייצור חשמל


ליאור גוטמן,כלכליסט-06:53,24.01.19
תגיות:משרד האנרגיה
יובל שטייניץ
בחירות 2019
גז טבעי
חשמל
שימוש בפחם
באקורד הסיום של כהונתו נסע שר האנרגיה יובל שטייניץ לקהיר, והיה זה ביקור ממלכתי ראשון של שר ישראלי במצרים מאז 2011, פרוץ האביב הערבי. לפי משרד האנרגיה, שטייניץ נסע לקיים "פגישות בי־ליטרליות עם שר האנרגיה המצרי טארק אל מולה, והשתתפות בפורום הגז הטבעי האזורי הראשון לקראת הקמתו המתוכננת של ארגון הגז הטבעי הים־תיכוני. בארגון יהיו חברות ישראל, מצרים, איטליה, יוון, קפריסין, ירדן והרשות הפלסטינית, וכן נציבות האנרגיה של האיחוד האירופי כמשקיפה".

נסיעה הזאת לקהיר מסמלת, יותר מכל, את הדרך שבה שטייניץ ירצה לזכור את תפקיד במשרד האנרגיה לבין מה שאירע בפועל. מחד, הוא פיתח את משק הגז וניסה לשלב בו שחקנים חדשים תוך תמיכה מופגנת בייצוא גז מישראל. ומאידך, הוא נכשל בחיבור מפעלים לגז ובפיתוח משק המים. פרשות שחיתות ששטייניץ אמנם לא היה מעורב בהן העיבו גם הן על הקדנציה שלו כשר האנרגיה, משום שכוורת מקורביו בעבר ובהווה היו חשודים בהן.

להרחבה