שישי 18 בינואר 2019

מאת אודי עציון |ממון • 17.01.2019

כמעט עשור רון חולדאי(בתמונה) נלחם כדי להשתחרר מכבלי הממשלה ולקבל סמכויות לניהול התחבורה בתל–אביב • בדרך הוא סופג את זעם התושבים בגלל מכת האופניים החשמליים וצעדים לא פופולריים "שהממשלה מפחדת מהם" כמו הפקעת חניות והסבת נתיבים • משרד התחבורה: "חולדאי ימשיך לרטון, השר ימשיך לעשות"

לפני כמה שבועות פנתה לראש עיריית תל־אביב רון חולדאי אחת מפקידות הלשכה, ושאלה איך תוכל לקבל העלאת שכר. חולדאי הציע לה לקנות אוטו. "הסברתי לה שככה היא תתחיל לקבל הוצאות רכב, וזה ישתלם לה. כל המערכת אצלנו במדינה בנויה על העדפה לרכב הפרטי, והעידוד של קבלת רכב מהעבודה או הוצאות רכב הוא רק ביטוי אחד לזה".

אחרי שנבחר באוקטובר לקדנציה חמישית, מסתכל חולדאי (74) מהקומה ה־12 בבית העירייה על התנועה הכבדה ברחוב אבן גבירול בתסכול. "הרכב הפרטי עבר זמנו. בעולם מנהיגים ושרי תחבורה מנסים לייצר מציאות שאנשים ישתמשו בו כמה שפחות, וכמה שיותר בתחבורה ציבורית. מה שהבינו שם לפני שני דורות לא הבינו כאן".

הפתרון של חולדאי הוא ניתוק התחבורה הציבורית מהממשלה שלפיו "סובלת מפוליטיזציה ומפחדת מקהל הבוחרים, כלומר ממחזיקי הרכב הפרטי". החשש, לדבריו, מתבטא בכך שמשרד התחבורה חושש לקחת נתיב מכביש 4 או 5. "מנהלים את התחבורה מי שנבחרים בפריימריז בליכוד במקום ראשי עיר שנבחרים בידי התושבים, וכך זה נראה".

להרחבה