הקורקינטים החשמליים כבשו את תל אביב


בירד, המשכירה קורקינטים חשמליים לפי דרישה, החלה לפעול בישראל באוגוסט – ולפי נתונים חיצוניים כבר רושמת 1,715 נסיעות יומיות ■ לפי הערכות, כחמישית מהתל אביבים התנסו בשירות וחלקם משאירים את המכונית בבית ■ שתי חברות נוספות יצטרפו אליה בקרוב

אמיתי זיו,דהמרקר-15.01.2019 06:09

כשאומרים בתל אביב שמישהו הוא "צפר", לא מתכוונים שהוא חובש כובע רחב שוליים ועוקב אחרי דפוסי נדידה של עופות. בתל אביבית מודרנית, צפר הוא מי שמחלטר בפיזור קורקינטים חשמליים של חברת Bird (ציפור), לרוב בשעות הבוקר המוקדמות.

בירד פועלת בתל אביב מאוגוסט 2018. בנובמבר, השירות שלה הורחב לרמת גן. מדובר בחברה צעירה, שנוסדה בספטמבר 2017 בסנטה מוניקה שבקליפורניה, ועוסקת בהשכרת קורקינטים חשמליים לפי דרישה, באמצעות אפליקציה. בירד היא אחת מחברות ההזנק הצומחות בעולם: היא פרושה ב-100 ערים, ובכמה סבבי גיוס הון מהירים הגיעה לשווי של 2 מיליארד דולר.

איך השירות עובד? מאתרים קורקינט במפה שבאפליקציה, פותחים אותו באמצעות קוד QR שמופיע על הכידון, עולים, נוסעים, מגיעים לאן שרוצים – וסוגרים את הנסיעה.

למתבונן מהצד נראה כי בירד "תפסה חזק" בתל אביב. אבל האם זה אכן המצב? עידו כהן, מנכ"ל חברת ההזנק Loadmill וחובב דאטה, החליט לבחון את דפוסי השימוש באפליקציה, ומציג תמונה מובהקת של מהפכה דו גלגלית בהתהוות.

להרחבה